Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  zuzanakoprnova's Rating My Rating
1
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
the dance was really great
2
The Legend of Zorro (2005,  PG)
3
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
4
City of Angels (1998,  PG-13)
5
The Longest Yard (2005,  PG-13)
6
Tears of the Sun (2003,  R)
7
The Parent Trap (1998,  PG)
8
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
9
National Treasure (2004,  PG)
National Treasure
i love it!
10
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
11
Grease (1978,  PG)
Grease
great plot, music, dance, people, fun :-)
12
Grease 2 (1982,  PG)
Grease 2
great actor and actress, nice music
13
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
14
Underworld (2003,  R)
15
Underworld: Evolution (2006,  R)
16
Van Helsing (2004,  PG-13)
17
Flightplan (2005,  PG-13)
Flightplan
really nice how strong woman could be, when something is happening with her child
18
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
19
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
20
The Holiday (2006,  PG-13)
21
For Love of the Game (1999,  PG-13)
For Love of the Game
the best movie: baseball, love, fun, action together and sexy actor
22
The Lake House (2006,  PG)
23
The Patriot (2000,  R)
24
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
25
Cupid & Cate (2000,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments