Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ZxZnarunesanmuerte5ZxZ's Rating My Rating
1
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
Home Alone 2: Lost in New York 4.5 Stars
very very very very funny all most cryed it was so funny?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
Click to Rate
2
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull Want To See
looks really cool!!!!
Click to Rate
3
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
AVP - Alien Vs. Predator 5.0 Stars
wow!
Click to Rate
4
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) (2007,  R)
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) Want To See
i loved avp1, now i want to see avp2
Click to Rate
5
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! (2006,  Unrated)
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! Want To See
looks wondrous!!!!
Click to Rate
6
Terror Toons (2002,  R)
Terror Toons Want To See
sounds like a gory-comedy movie
Click to Rate
7
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
8
Final Destination 3 (2006,  R)
Final Destination 3 Want To See
holy crap sounds awesome!!!!!!
Click to Rate
9
Lost Boys 2: The Tribe (,  Unrated)
Click to Rate
10
I Am Legend (2007,  PG-13)
I Am Legend 5.0 Stars
wow!?!??!?!?!!?!?!?!!?!?!!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!!?!??!
Click to Rate
11
Armageddon (1998,  PG-13)
Armageddon 5.0 Stars
a true Armageddon movie
Click to Rate
12
An American Tail (1986,  G)
An American Tail 4.5 Stars
i saw this movie when i was 3 or 4,i thought this was a great movie,and i still do.
Click to Rate
13
The Land Before Time (1988,  G)
The Land Before Time 5.0 Stars
this is one of those movies that you never forget even when you 49-69
Click to Rate
14
Curious George (2006,  G)
Curious George 5.0 Stars
i liked the curios george books ever since i was 2or3,i saw this movie with my 2 year old brother when i was 10 or 11,it was pretty good for a child movie.
Click to Rate
15
The Secret of NIMH (1982,  G)
The Secret of NIMH 5.0 Stars
it was good
Click to Rate
16
The Lost Boys (1987,  R)
The Lost Boys 5.0 Stars
my dad has this movie on dvd,we've seen it 29-40 somehtig times,literaly
Click to Rate
17
21 (2008,  PG-13)
21 Want To See
sounds great!!!!!!!!!!!
Click to Rate
18
WALL-E (2008,  G)
WALL-E Want To See
i love robot movies and disney/pixar movies,so this disney/pixar movie will be a great combo for me!!
Click to Rate
19
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master Want To See
sounds great!
Click to Rate
21
The Shining (1980,  R)
The Shining Want To See
looks wonderfull
Click to Rate
22
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
Click to Rate
23
Halo (2009) (,  PG-13)
Halo (2009) Want To See
i hope it has some similarites to the game
Click to Rate
24
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow 5.0 Stars
i love these types of movies
Click to Rate
25
Terminator Salvation (2009,  Unrated)
Click to Rate
26
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian Want To See
I WANNA SEE IT!
Click to Rate
27
8 Mile (2002,  R)
8 Mile Want To See
i love eminems songs,my most favorite is lose your self
Click to Rate
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments